Як убезпечити себе від холодової алергії

Як убезпечити себе від холодової алергії

зміст:

З настанням морозів у деяких людей шкіра на обличчі після виходу на вулицю покривається висипом, плямами, лущиться, часом з свербіжем, можуть з’явитися пухирі.

У теплі ці неприємності проходять , але знову з’являються при черговому виході на холод. Це явище носить назву холодової алергії. Назва ця не зовсім правильна , оскільки механізми розвитку цієї неприємності відрізняються від звичайної алергічної реакції . Тому холодова алергія відноситься до групи псевдоалергій , оскільки у неї немає алергену як такого. Замість нього виступає фізичний фактор, а саме холод, який викликає от таку неестетичну і малоприємну реакцію організму. Нерідко провокуючим фактором є морозний вітер.

Повернутися до змісту

Які причини появи негативної реакції?

Природа різкої реакції організму на вплив холоду досі не відома до кінця, і медицина не має у своєму розпорядженні загальноприйнятих критеріїв встановлення такого діагнозу. Є думка, що тканини локально охолоджуються під впливом холодного повітря, при цьому відбувається пошкодження клітинних оболонок . Як результат відбувається накопичення специфічних протеїнів – кріоглобулінів, які і дають старт алергічній реакції , що проявляється почервонінням шкіри, її сухістю, поколюванням і свербіжем. Якщо перебувати на морозі тривалий час, можлива поява набряклості і пухирів, а в гіршому випадку – набряк носоглотки (набряк Квінке) . Але в теплому місці стан людини різко поліпшується, хоча з різкою зміною температури (з низької на високу) відбувається активне випаровування з поверхні шкіри вологи. У підсумку шкіра обличчя (і кистей, якщо ви не захистили їх рукавичками) стає більш чутливою і сухою, починає лущитися, на ній з’являються тріщинки.

холодова алергія

У підсумку виходить безвихідна ситуація: і на холоді шкіра страждає, і в теплі їй не дуже добре.

Вважається, що холодова алергія може обумовлюватися хронічними вогнищами захворювань (тонзиліт, карієс), прийомом деяких лікарських препаратів (наприклад, антибіотиків), але не виключається і генетична схильність такої реакції на холод. Зауважте, що від холодової алергії може страждати не тільки обличчя, але й інші ділянки тіла, не закриті одягом (кисті, зап’ястя, шия та ін.) .

Повернутися до змісту

Хто найбільш схильний холодової алергії?

Як і абсолютно всі хвороби, холодова алергія має свою «групу ризику», яка найбільш часто страждає від цієї недуги. Найбільш сприйнятливі до поганої реакції на холод:

Жінки. Так, слабка стать тут виявляється дійсно слабшою в порівнянні з чоловіками. Справа в тому, що у дам шкіра тонша чоловічу, а відповідно, більш сприйнятлива до неприємного впливу фізичних факторів.

Люди, що мають сухий тип шкіри. Це відноситься як до чоловіків, так і до жінок. У людей з таким типом шкіри знижена виробка сальними залозами шкірного сала, яке є природним бар’єром від морозу.

Повернутися до змісту

Які симптоми допоможуть розпізнати недугу?

Умовно холодову алергію можна розділити , залежно від ступеня прояву , на дві форми :

Холодовий дерматит – передбачає лущення, почервоніння та свербіж шкіри.
Холодова кропивниця – важча форма алергічної реакції, що викликає появу сверблячих пухирів, схожих на ті, які залишаються після опіку кропивою.

Навіть при незначному зниженні температури на шкірі можуть проявлятися симптоми алергії. Вони зникають через кілька годин. Парадокс, але і у абсолютно здорової людини, що ніколи не страждала від алергії, може проявитися кропив’янка .

Це захворювання в окремих випадках може проявитися і при позитивних температурах, але за наявності сильного вітру і високої вологості. Найсумнішим є той факт, що при збереженні спричинюючого фактора (умов несприятливого клімату) захворювання може розвиватися.

Повернутися до змісту

Проводимо випробування на холод

Щоб перевірити, схильні ви до холодової алергії чи ні, можна провести простий тест. До руки прикладіть на 5-8 хвилин кубик льоду. Якщо на цьому місці шкіра почне свербіти , червоніти або її стане пекти, отже, у вас є схильність до даного захворювання.
Повернутися до змісту

Як проводити лікування холодової алергії

Отже, якщо при прогулянках в зимовий час року у вас на шкірі з’являються червоні плями чи інші симптоми захворювання, які мають тенденцію до поглиблення , то кращим рішенням проблеми буде звернення до лікаря- алерголога. Потрібно чітко розуміти, що холодова алергія є відхиленням , при якому потрібна не консультація дерматолога, а лікування у лікаря- алерголога, оскільки він не буде відновлювати колишній вигляд ваших щічок, а безпосередньо займеться пошуком причини недуги. Алерголог повинен оцінити реакцію на холод вашого організму, і підбере вам необхідне лікування.

лікування холодовоії алергії

Існує нове унікальне лікування алергічних захворювань – аутолімфоцитотерапия. Цей метод також ефективний у боротьбі з холодової алергією. Принцип методу полягає в восьмиразовому введенні під шкіру з дводенним інтервалом імунокомпетентних клітин – лімфоцитів, які виділяються з крові самого хворого холодових дерматитом або холодової кропивницею . Лікування триває від трьох до чотирьох тижнів. Це абсолютно безпечний метод, позбавлений вікових протипоказань. Таке лікування холодової алергії дає стійкий клінічний ефект.

Але якщо ви скуті обставинами, що не дозволяють вам звернутися до лікаря, то, завдяки виконанню простих рекомендацій, можна своїми руками вберегти себе або своїх близьких від симптомів холодової алергії.

Повернутися до змісту

Як самостійно лікувати негативну реакцію на холод

Потрібно максимально зменшити вплив холоду і вітру на організм. Взимку якомога частіше використовуйте капюшони, теплі шапки і шарфи, теплі рукавички або рукавиці (краще всього вовняні або з інших натуральних матеріалів). При замерзанні не тріть на морозі руками обличчя – так ви сприяєте мікротравмуванню капілярів. Замість цього прикрийте долонями обличчя і подихайте .

Використання косметичних засобів

Щовечора перед сном на обличчя наносіть зволожуючий живильний крем, а не пізніше ніж за півгодини до виходу на вулицю, на обличчя і на руки нанесіть тонкий шар захисного (але ні в якому разі не зволожуючого) жирного крему (бажано на основі натуральних олій) – так ви частково вбережете вашу шкіру від дії холоду. Промокніть серветкою надлишки крему.

Корективи щоденного раціону

У вашому раціоні повинні знаходитись продукти, багаті на омега-3 ненасичені жирні кислоти (це морепродукти, різні рослинні олії) . Або ж, як альтернатива, приймайте риб’ячий жир протягом трьох тижнів по одній капсулі 1-2 рази на день.

Застосування лікарських засобів

При виражених ознаках алергії (набряк, інфільтрати, свербіж) необхідно почати приймати антигістамінні препарати, дотримуючись інструкції . Лікування антигістамінними препаратами проводьте 10 днів або тоді, коли з’являються симптоми.

Повернутися до змісту

Рекомендації на кожен день

Мило при вмиванні замініть на очищуюче молочко (оскільки мило сушить шкіру) і не користуйтеся спиртовмісними тоніками, оскільки вони посилюють симптоми хвороби і уповільнюють її лікування.

Слідкуйте за тим, щоб повітря у вашому будинку не було дуже сухим . Також необхідно відмовитися від відвідування сауни, лазні та басейну в період морозів .

У разі якщо дані рекомендації неефективні або вам стає гірше (виник набряк горла, ускладнення в диханні), терміново звертайтеся за допомогою до лікаря-алерголога і проходите призначене їм лікування.

Повернутися до змісту

Профілактика холодової алергії

Всім добре відомо, що найкращим способом профілактики хвороб, пов’язаних з ослабленим імунітетом, є загартовування. Холодова алергія в цьому випадку не є винятком. Якщо на холоді у вас виникають симптоми холодової алергії, вам рекомендуються:

Контрастне ополіскування обличчя. Його потрібно проводити за 1,5-2 години до сну, чергуючи прохолодну і теплу воду. Не варто впадати в крайнощі (застосовувати в якості контрасту гарячу і холодну воду).

Контрастні ванночки для рук. Спочатку 30 секунд потримати руки в прохолодній (але не холодній !) воді, потім занурити їх у теплу ( а не гарячу !) воду до зігріву. Повторно виконайте так два- три рази, закінчивши прохолодною водою. Коли руки почнуть звикати до теплої і прохолодної води, поступово міняйте температуру води, доводячи теплу до гарячої, а прохолодну – до температури +10 ͦ С.

Починати такі процедури краще не в зимовий період, а в теплу пору року.

І пам’ятайте: завжди краще попереджати хвороби, а не лікувати їх.

1 Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!
Позначки:

Рекомендуємо:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *