Головні правила для здорового серця

Головні правила для здорового серця

Що необхідно для профілактики серцево – судинних захворювань? І чим ми можемо допомогти собі? Давайте пригадаємо основні правила для здорового серця.

Статистика невтішна: кількість захворювань серцево-судинної системи збільшується з кожним роком, причому хвороби серця постійно молодшають. І дуже часто виною тому виявляються стреси, шкідливі звички та інші фактори, які ми часом самі ж і створюємо. Які ж звички слід набути, а від яких відмовитися?

більше рухайтеся

Запишіться в спортклуб або басейн, але перш за все обов’язково порадьтеся з лікарем. Не забувайте прислухатися до свого тіла – виберіть для себе оптимальне навантаження, не перестарайтеся.

активний рух

Якщо у вас немає часу на фітнес, то просто частіше і довше гуляйте на свіжому повітрі. Так лікарі рекомендують щодня проходити близько трьох кілометрів швидким кроком для того, щоб тренувати серце. Можна також зайнятися модною (і корисною!) скандинавською або фінською ходою (вона ж nordic walking). Єдиний спортивний інвентар, який вам знадобиться – спеціальні палиці. Така ходьба крім серця тренує ще й 90 % всіх м’язів тіла і дозволяє спалювати на 45 % більше калорій, ніж ходьба звичайна. Численні дослідження вчених з країн Скандинавії показали: якщо крокувати так по годині мінімум 5 разів на тиждень – ризик серцевих нападів знижується на 50 %.

харчуйтеся правильно

Їжте більше овочів, фруктів, риби, менше смаженого і жирного. Крім того, дієтологи радять їсти крупи, рослинні олії і  хліб з цільних злаків: вони перешкоджають підвищенню холестерину і тромбоутворенню. І не забувайте про полуницю, брусницю , абрикоси і, особливо, малину. Вони багаті саліциловою кислотою, що нормалізує згортання крові. Причому в сушених ягодах малини її в 20 разів більше, ніж у свіжій. Також багато саліцилової кислоти містить листя малини, тому додавайте його в чай.

Слідкуйте за вагою

Зайві кілограми сприяють підвищенню рівня холестерину, цукру, підвищенню артеріального тиску, у багато разів збільшують ризик виникнення атеросклерозу. Вісцеральні ожиріння (коли жир відкладається навколо внутрішніх органів) і ожиріння в області живота (абдомінальне) – найважливіші чинники ризику серцево-судинних захворювань, причому в групі ризику все частіше виявляються 35-45 -річні.

слідкувати за вагою

При ожирінні зростає навантаження на всі органи. Але особливо страждає серце. Порушення обміну холестерину призводить до утворення атеросклеротичних змін аорти та коронарних судин. Чим більше жирових відкладень, тим більше вони заважають роботі серця. Знижується постачання тканин киснем, порушується дихання і кровопостачання всіх органів.

Відмовтеся від куріння

З цим пунктом все зрозуміло. Сигарети і здорове серце – антоніми.
Обмежте кількість кави і алкоголю.

На думку більшості лікарів, безпечна кількість кави в день – не більше трьох невеликих чашок. Причому в невеликій кількості кава навіть корисна для серця. Наприклад, вчені Каліфорнійського університету, протягом 15 років спостерігаючи за 27000 жінками, дійшли висновку, що 1-2 порції свіжозвареної кави на день знижували ризик серцево-судинних захворювань майже на 25 %. Те ж стосується і алкоголю. Він може принести як користь, так і завдати сильну шкоду організму і нашій серцево-судинній системі. Багато лікарів радять для «зміцнення» серця випивати келих червоного вина 2-3 рази на тиждень, але не більше.

боротьба зі стресом

Боріться зі стресом

Лікарі знають: будь-які стреси і тривоги позначаються на здоров’я нашого серця. Наприклад, вчені з Університетського коледжу в Лондоні нещодавно з’ясували, що в людей, які перебувають у стані хронічного стресу, дуже швидко розвиваються захворювання коронарних артерій. А вчені з медичного центру Вільного університету Амстердама довели, що підвищена концентрація головного гормону стресу кортизолу приблизно в п’ять разів збільшує ризик смерті від таких серцево-судинних захворювання, як інфаркт, інсульт і серцева недостатність. Тому боріться зі стресом всіма можливими способами! Займіться гімнастикою бодіфлекс, йогою, медитацією, спілкуйтеся з позитивними людьми, словом, шукайте будь-яку нагоду  для позитивних емоцій!

1 Проголосуйте, нам важлива Ваша думка!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *