Боротьба зі стресом. Чи можна зберегти здоров’я?

Боротьба зі стресом. Чи можна зберегти здоров'я?

Про стреси чув кожен з нас. Про нього скрізь чути, розповідають по ТБ, пишуть в газетах і журналах, книгах. Звідки може з’явитися стрес, які наслідки він викликає і як боротися зі стресом – такі речи потрібно знати.

Що може викликати стрес?

  • Це велика кількість непотрібної інформації, і як наслідок – неможливість зосередитися;
  • Достатньо високий ритм життя, від цього втому і часті помилки в справах;
  • Страх запізнитися, або підвищена збудливість, агресивність;
  • Соціальна незахищеність, погіршення пам’яті;
  • Погані фізичні умови в навколишньому середовищі;
  • Поява ( або посилення ) поганих звичок, і зникнення почуття гумору.

Краще всього бути емоційно налаштованим на позитивну хвилю, бути в гарному тонусі і не «вловлювати» чужі емоції.

Але зі стресової ситуації всім хотілося б вийти з мінімальними втратами, в тому числі енергетичними, і зберегти своє здоров’я.

Як же зберегти здоров’я? Симптоми.

Проблема стресу залишається актуальною вже протягом довгих років, ще з 20 століття. Методи боротьби зі стресом існують різні. Спочатку ми повинні знати, які процеси можуть відбутися, якщо допустити стрес.

Стрес супроводжується виробленням гормонів вище норми. Це кортизол, норадреналін і адреналін. Якщо стресу людина зазнає досить довго, то внаслідок цього ресурси організму починають виснажуватися.

Тобто тіло починає подавати симптоми:
підвищується тиск, погіршується апетит, аритмія, підвищується рівень цукру в крові, емоційна нестабільність, страх, агресія, брак мінералів і корисних речовин, загусання крові… і в підсумку здоров’я може сильно похитнутися.

стрес

Що ми можемо зробити в боротьбі зі стресом?

По-перше, це звичайно ж робити фізичні навантаження : вправи, загартування, біг і т.п.

По-друге, це психотренування, аутогенні тренування.

По-третє, можливо екологічна дієта, позитивне ставлення до життя, сміх.

За рівнем впливу і відновлення здоров’я відомa така ще градація:

  1. Дієта
  2. Сміх
  3. Музика
  4. Запахи

Саме в такій послідовності йде благотворний за силою вплив на відновлення та збереження здоров’я. Але ви ж можете це все разом використовувати!

Можна також вилити душу близькій людини, зайнятися цікавою справою, переключити свою увагу, зайнятися чисто простим технічним процесом, дихальною розслаблюючою практикою, зменшити значущість ситуації, що трапилася, і звичайно підвищити своє почуття гумору, дивитися смішні передачі та відео!

Крім цього, є ще деякі методи боротьби зі стресом. Це фізичні вправи. Наприклад, в Японії офісні службовці в спортзалі вішають грушу із зображенням свого начальника. Як тільки виникають проблеми з шефом, співробітник спускається в зал і гамселить цю грушу не менше 5 хвилин. Жаль керівника, але ефект для збереження здоров’я співробітника просто приголомшливий!

Тобто тут людина, щоб ні собі, ні начальнику не нашкодити, трансформувала руйнівну енергію за допомогою фізичних вправ. Ця енергія перетворилася на творчу енергію для м’язів співробітника. Таким чином внутрішня потенційна енергія перейшла в кінетичну. І користь справи – людина стає сильнішою, спритнішою, а зайва енергія перепалюється.

фізичні вправи

Також можна піти зворотним шляхом. Через розслаблення свідомості.
Ми розслаблюємо тіло : з кожним вдихом – видихом плавно розслабляється тіло, розум, свідомість розчиняється в « непізнаному » чи інакше відключаємося, відривається від « кіноплівки » стресовій ситуації. Можна додати при цьому приємну музику і запалити аромасвічки. Подібна практика посилить вашу свідомість і розслабить нервову систему. Це допоможе легше прийняти події, і зробить вас мудрішими.

відпочинок

Для кожного з нас краще попередити наслідки стресу, ніж мати справу з його наслідками. Кожен прагне до гармонії. Коли всередині нас весна, то й світ допомагає нам. Але й ображати себе не варто нікому давати.

Чим людина спокійніше, тим вона є привабливішою в очах інших людей, тим більше можливості і шансів у неї домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності!

0 Проголосуй. Твій голос-перший!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *